İşte Çorlu Online Kariyer Sistemine Hoşgeldiniz

Türk Eximbank Çorlu İrtibat Bürosu Odamızda Hizmete Başladı

Düzenlenme Tarihi: 28/08/2018

Bölgede faaliyet gösteren ihracat yapan firmalara olumlu katkılar sağlanması amacıyla ihracat kredileri sağlayan Türk Eximbank Çorlu İrtibat Ofisi 28 Ağustos 2018 Salı günü itibariyle Odamız bünyesinde hizmet vermeye başladı.

Meclis Başkanımız Erdim Noyan, Yönetim Kurulu Başkanımız İzzet Volkan, Meclis Üyelerimiz ve Komite Üyelerimizin iştirak ettiği açılış törenine; Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan, CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun, Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç, AK Parti Çorlu İlçe Başkanı Yavuz Uylaş, Türk Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım, 26. Dönem Tekirdağ AK Parti Milletvekili Metin Akgün, Siyasi Parti, Kurum ve Kuruluşlar ile Sivil Toplum Örgütlerinin Temsilcileri, firma sahipleri ve basın mensupları katılımda bulundular.

Türk Eximbank Çorlu İrtibat Bürosu sürdüreceğimiz A kalite dünya standartında hizmetin teminatı olacaktır

Odamız Batı Eğitim Salonu’nda düzenlenen toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Meclis Başkanımız Erdim Noyan; “Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası’nın (Çorlu TSO) üyelerine beş yıldızlı hizmet verdiği daha önce tescillemiştir. Türk Eximbank Çorlu İrtibat Bürosu sürdüreceğimiz A kalite Dünya standartında hizmetin teminatı olacaktır. Türkiye ihracatı yüzde 10 büyürken, 2018’de 46 milyar dolarlık hedef belirleyen Türk Eximbank’ın bölgemizdeki firmalarımızın faaliyetleri doğrultusunda bu hedefe ulaşacağından şüphemiz yoktur. Tekirdağ’a toplam 316 milyon dolar destek veren Türk Eximbank’ın bu irtibat ofisiyle beraber bu sayıyı yükseltmesi en büyük amacımızdır” dedi.

Çorlu Türkiye sanayisinin büyük bir parçasıdır

“Çorlu TSO misyon ve vizyonuna uygun olarak faaliyetlerini her geçen gün genişletmektedir” diyerek konuşmasına başlayan Yönetim Kurulu Başkanımız İzzet Volkan; “Üyelerimizin ufkunu açacak çalışmaları koordine etmektedir. Bölgenin tanıtımı ve kalkınması için var gücümüzle çalıştığımızı belirtmek istiyorum. Ülke sanayisinin büyük bir parçasına sahip olan Çorlu’da ülkemizin sanayisinin kalkınmasına en büyük desteği sağlayan Türk Eximbank’ın Çorlu İrtibat Bürosu’nun açılışını gerçekleştiriyoruz. Odamız olarak 7.400 aktif üye 900 sanayici üyeyle bölgede faaliyet gösteriyoruz. Trakya’nın en büyük kurumu halindeyiz. Çorlu’muzda Türkiye’nin en büyük üretici noktalarından bir tanesidir. Odamız ve Türk Eximbank arasında yapılan bu işbirliği ile birlikte bölge ihracatının çok farklı yerlere geleceğine inancımız tamdır” açıklamasında bulundu.

Eximbank artık doğrudan ihracatçılarla çalışıyor

Odamız Başkanlarının konuşmalarının ardından söz alan Türk Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım, Türk Eximbank’ın çalışmaları ve işleyişi hakkında bilgiler verdi. Sunumların son derece başarılı ve Avrupa standartlarında olduğunu ifade eden Yıldırım; “Bugün itibariyle 10.000’e yakın ihracatçıyla çalışıyoruz. Hedefimiz önümüzdeki 3 yılın sonuna kadar düzenli ihracat yapan 15.000 firmayla çalışmaktır. 32 yıldır diğer bankalar üzerinden ihracatçılarla konuşan Eximbank’ı doğrudan ihracatçılar ile çalışır hale getirdik. Şu an Ankara, İstanbul, Gaziantep, Denizli, Bursa, Kayseri, Antalya, Konya’da ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ve size yakın Çerkezköy OSB’de şube açtık. Bugün Trakya’nın sanayi merkezi olan Çorlu’da Türkiye’nin en büyük kurumlarından bir tanesi olan Çorlu TSO’da irtibat büromuzu açıyoruz. Burada bir irtibat ofisi açmak çok önemliydi. Emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

Türk Eximbank’ın Çorlu’da açılması bölge açısından çok önemlidir

Tekirdağ CHP Milletvekili İlhami Özcan Aygun, Çorlu’nun ve Çorlu TSO’nun öneminden bahsettiği konuşmasında Bölge Sanayisinin büyüklüğüne dikkat çekti. Aygun, Türk Eximbank’ın Çorlu’da açılmasının bölge açısından çok büyük bir atılım olacağına dikkat çekerek emeği geçen herkese teşekkür etti.

Eximbank ile beraberde sanayicilerimiz daha efektif şekilde çalışmış olacaklar

Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan, açılış töreninde yaptığı konuşmada; “Son yıllarda yapılan sosyal faaliyet yatırımları ve eğitim yatırımları ile ciddi çalışmalar yapılıyor. Burada önemli ve değerli sanayicilere sahibiz. Eximbank ile beraberde sanayicilerimiz daha efektif şekilde çalışmış olacaklar. Önümüzdeki zamanlarda yeni bir şube ile Bölgede ki sanayi ve ticaretin gelişmesi için katkılarda da bulunacaklardır. Böyle bir hizmeti getiren Çorlu TSO ve Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım'a da teşekkür ediyorum” dedi.

Açılış toplantısının ardından kurdele kesimi gerçekleştirildi ve Türk Eximbank İrtibat Bürosu ziyaret edildi.